Nilüfer Köseoğlu Koca

Nilüfer Köseoğlu Koca

Uzm. Klinik Psikolog


1989 yılında Kayseri’de doğdum. Eğitim-öğretim hayatıma İstanbul’da başladım. 2005 yılında Çamlıca Bilfen Kolejin’den mezun oldum. Sonrasında Amerika’nın Boston eyaletinde dil eğitimi aldım. 2005-2010 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nü tamamladım. 2018 yılında ise Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olarak uzmanlığımı aldım. Yüksek lisans eğitimim sırasında, çeşitli danışmanlık merkezlerinde staj yaptım.

Okul öncesi ve ilköğretim alanında sorumlu müdür, okul psikoloğu ve danışman olarak kolejlerde ve anaokullarında görev yaptım. Beraberinde farklı kurumlarda çocuk gelişimi alanlarında çok çeşitli seminerler vermeye devam etmekteyim. Bu sürecin beraberinde çocuk psikoloğu olarak mesleğimi sürdürmeye devam ediyorum.

2017-2019 yılları arasında; ‘Bilişsel Davranışçı Terapi’ ve ‘Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi’ eğitimimi tamamladım. Devamında, ‘Çocuk Gelişim Testleri’, ‘WISC-R’ ve ‘MMPI’ eğitimlerine katılıp, sertifikalarımı aldım. Bu süreç içerisinde çeşitli kongre ve seminerlere katıldım. Çocuk ve ergenlere bireysel terapi uygulamakta ve anne-baba eğitimlerini gerçekleştirmekteyim.

Evliyim ve bir çocuk annesiyim.

 

ÇALIŞMA ALANLARI:

-Çocukluk Dönemi Kaygı Bozuklukları & Korkuları

-Ayrılık Kaygısı Bozuklukları

-Sosyal Kaygı

-Performans Kaygısı

-Çocukluk Travmaları

-Depresyon

-Aile İçi İletişim Sorunları

-Okula Uyum Sorunları

-Genel Gelişim Takibi

-Eğitimsel Güçlükler

-Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

 

 

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi