Prof. Dr. Ahmet DEMİR

Prof. Dr. Ahmet DEMİR

Kurucu

1974 yılında Erzurum’da doğdum. İlkokulu Pasinler’de, ortaokul ve lise eğitimimi Erzurum’da tamamladım.

1993’te tıp eğitimime başladığım İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (İngilizce)’nden 2000 yılında mezun oldum. Mezuniyet sonrası girdiğim ilk TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavıı) sınavında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünü kazandım. Buradaki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık ihtisasımı 2005 yılında tamamladım.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık ihtisasımı tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Pediatrik Onkoloji bölümünde yan dal ihtisasıma başladım. Bu ihtisasımı 2009 yılında tamamladım. Yan dal uzmanlığımı yaparkan izinli olarak Şubat 2008- Şubat 2009 arasında Siirt’te Asteğmen olarak vatani görevimi ifa ettim. Yan dal uzmanlığım sırasında aynı zamanda çocuk onkoloji alanında tezli olarak master’ımı tamamlayarak MSc unvanına hak kazandım.

Devlet Hizmeti Yükümlülüğü gereğince Kasım 2009 tarihinde Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Çocuk Hematoloji/Onkoloji uzmanı olarak atandım. 19.12.2012 tarihinde girdiğim doçentlik sınavını başararak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bilim alanında doçent unvanı aldım. Şubat 2014 tarihinden itibaren Özel Memorial Ankara Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaktayım. 2 Ocak 2020 tarihinde Profesör olarak atandım.

www.doktorahmetdemir.com

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi