Vücut Kompozisyon Analizi

Vücut Kompozisyon Analizi

Daha sağlıklı ve daha hafif bir bedene sahip olmak için çabalıyorsunuz fakat sonuç alamıyor musunuz?  Gün geçtikçe birçok diyet denemesi sonucunda metabolizmanız yavaşlamış ve artık yaptığınız diyetten sonuç alamıyor olabilirsiniz. Bilinçsizce yapılan diyetler vücudunuzdaki yağlar yerine kas yıkımına yol açmış olabilir, siz kilo verdim sanırken aslında vücut suyunuzda azalma olmuş olabilir. Bilinçsizce yapılmış, birçok kez denenmiş ve kısıtlayıcı diyetler vücudunuzu strese sokarak daha fazla kilo almanıza, metabolizmanızın yavaşlamasına, kas ve su kayıplarına yol açabilmektedir. Bu şekildeki istenmeyen durumların önüne geçmek için vücut kompozisyon analiziniz sonuçlarınız değerlendirilmektedir.  Sizin için doğru bir diyet programı sonucunda vücudunuzda yağ kaybı gerçekleşir, kas kayıpları yaşanmaz ve metabolizma hızınızda düşme görmezsiniz.

Iceberg Çocuk Gelişim Merkezi’nde vücut kompozisyon analiz ölçümü hem yetişkinler hem çocuklar için uygun bioelektrik empedans cihazımız ile yapılmaktadır. Beslenme ve Diyet uzmanlarımız vücut yağ yüzdesi, toplam vücut sıvısı yüzdesi, kas kütle & segmental değerlendirme, kemik mineral kütlesi, metabolik yaş, iç organlar çevresi yağlılık derecelendirmesi sonuçlarını değerlendirerek, size uygun beslenme programını belirlemektedirler.

Amacımız; danışanlarımıza sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak, obeziteye giden süreci durdurmak, obeziteyi tedavi etmek ve obezitenin yol açtığı birçok hastalıkların önüne geçmektir.

Ölçüme gelirken dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • 24 saat öncesinde alkol kullanılmaması,
  • En az 2-4 saat önceye kadar yemek yenilmemesi,
  • Test öncesi çok su içilmemesi gerekmektedir.
  • Tuvalete ihtiyacı giderildikten sonra,
  • Spordan yaptıktan üç saat sonra,
  • Banyo, sauna ve yüzmeden önce gelinmelidir.
  • Bireyin üzerinde metal bulunmaması,

Kalp pili bulunan kişilerde ölçüm yapılmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi