Site Haritası

Iceberg Çocuk Gelişim Merkezi

Çocuk, sosyal, psikolojik ve biyolojik olarak farklı, kendine özgü gelişim basamakları geçiren bir bireydir. Çocuk, erişkin bir insanın küçük bir prototipi değildir. Erişkin hayatta mutlu ve başarılı bir birey olunması, sağlıklı bir çocukluk dönemi geçirmeyle direkt olarak ilişkilidir. Çocuğun gelişim sürecinin sağlıklı olması başta aile yapısı olmak üzere çevre, okul, medya ve iletişim teknolojilerinin kullanımındaki tutumumuz ile önemli ölçüde ilişkilidir. Çocuk ile bu faktörler arasındaki etkileşimin sağlıklı olması ve doğru yönetilmesi hayati öneme sahiptir.
Her çocuk özeldir ve kendine özgü özellikler taşır. Dolaysıyla çocuğumuzun keşfedilmesi, onun bireysel özelliklerinin analiz edilmesi ve buzdağının görünmeyen kısmının ortaya çıkarılması çocuğumuzla ilgili yaklaşımımızın daha doğru ve daha fazla çözüm odaklı olmasını sağlayacaktır.
Çocuğumuzda bize göre sorun gibi görünen davranış veya özelliğin, bütüncül ve objektif bir bakışla ele alınması, bu durumla etkileşimli olan faktörlerin dikkatle incelenmesi ve tablonun görünmeyen kısmına odaklanma yaklaşımımızın en önemli noktasını oluşturacaktır.
İceberg Çocuk Gelişimi Merkezi olarak amacımız, çocuk sahibi olmadan önce ve olduktan sonra siz değerli anne babalara rehberlik edebilmektir.
Bu rehberlik sürecinde rotamızı belirlerken çocukların birbirlerinden farklı olduğunu esas almaktayız. Dolayısıyla sizlere sunacağımız çözümler standart önerilerden öte, çocuğunuzla birebir yapılan değerlendirmeler sonucunda, ona uygun öneriler ve çözümler olacaktır. Çocuğu gelişimsel, bütüncül ve çok boyutlu olarak ele alarak, ailenin de işbirliğini de önemseyerek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Bize göre çocuk; gebelik döneminden itibaren bir bireydir, anne babanın uzantısı değildir.
Aile içi dinamikleri belirlerken hedefimiz çocuk merkezli aile oluşturmak değil, çocuğu merkeze alarak onun birey olma ve değerli olma özelliklerine vurgu yapmaktır.
Bu amaçlar doğrultusunda multidisipliner yaklaşım çerçevesinde çocuk pedagojisi, çocuk gelişimi ve eğitimi, çocuk psikolojisi, konuşma terapisi, konularında alanında deneyimli uzman kadromuz ile size hizmet vermekteyiz.
Siz çocuğunuza iyi bir gelecek hazırlamak için çalışırken, biz çocuğunuzu geleceğe hazırlamak adına her zaman yanınızda olacağız.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi